Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Bitcoin İle S&P 500 Korelasyonu Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Haberler Haber Takip today22 Mart 2020 4

Background
share close

Bitcoin İle S&P 500 Korelasyonu Son 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Bitcoin (BTC) ile S&P 500 hisse senedi endeksi arasındaki korelasyon iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu kripto piyasası için kötü bir işaret olabilir.

Santiment’ten gelen kripto piyasası araştırmacılarının 20 Mart’ta Twitter’da bildirdiği gibi, korona krizi hem borsaların hem de kripto piyasalarının düşmesine oldu.

Bitcoin Korelasyonu

Santiment’e göre, pazar lideri kripto para birimi ile borsa arasındaki korelasyon, pozitif ve negatif arasındaki döngüsel aralıklardadır, ancak korona krizi şu anda bu korelasyonu önemli ölçüde güçlendirmiştir;

“Pandemi ile birlikte, adım adım gerçekleşen çok benzer hareket kalıpları görüyoruz çünkü korona virüsü neredeyse tüm pazarları bir korku durumuna soktu.”

Yüksek Korelasyon Bitcoin İçin Kötü

Bununla birlikte, Santiment, geçmiş verilerin, Bitcoin ve S&P 500 arasındaki yüksek korelasyonun, güçlü düşüş trendlerinin ardından kripto pazarları için her zaman kötü bir işaret olduğunu gösterdiğine dikkat çekiyor. Bununla birlikte, kripto pazar araştırmacıları hala ondan olumlu bir şeyler çekiyor;

“Sonraki yükseliş genellikle BTC ve S&P arasında bir bölünme ile ilan edilir. Bu nedenle, bu değer 0’a geri döner dönmez yeni bir yükseliş trendi olduğuna dair net bir işaret alıyoruz. ”

Bitcoin’e Olan Güven Sarsıldı

Bitcoin bu ayın başlarında hızla yokuş aşağı gittiğinde, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, yatırımcının Bitcoin’e olan güveninin sarsıldığını itiraf etti. Bu bağlamda şunları açıkladı;

“Bitcoin her zaman güven ile ilgilidir. Ve her şeye küresel güven gibi görünüyor ve herkes yok oldu. ”

Bununla birlikte, bazı kripto uzmanları, özellikle Bitcoin yavaşça iyileştikten sonra iyimser görmektedir. Küresel Makro Yatırımcı’nın genel müdürü Raoul Pal, kripto para biriminin krizin sessiz yararlanıcısı olabileceğini tahmin ediyor ve onu her zamankinden daha iyimser hale getiriyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today22 Mart 2020

  • 4
close

Haberler Haber Takip

Chainlink (LINK) Yükselişe Geçer mi?

Chainlink (LINK), 2019 ve 2020’de Şubat ayındaki kripto ralli sırasında yaklaşık 5.00 $ ‘a ulaştığı için en iyi kripto paralarından biriydi. Pazar genelinde düşüş eğilimi yıkıcıdır, ancak LINK üzerinde belirli ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.