Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Bitcoin Boğaları 10.000 Dolardan Patlamayı Umuyor

Haberler Haber Takip today1 Temmuz 2020 1

Background
share close

Bitcoin Boğaları 10.000 Dolardan Patlamayı Umuyor

Bitcoin (BTC) oranı kısa bir süre 9.235 dolara yükseldiğinde biraz güç gösterdi. Ancak yazım zamanında, CoinMarketCap’teki en üst düzey dijital varlık 9.200 doların altındaydı. Yapılan analizde, fiyat hala 20-MA’nın altında ve 1 Haziran’ın en yüksek seviyesi 10.380 $ ‘dan azalan trend çizgisinin altında. Bitcoin, 10.400 $ ila 10.500 $ seviyesinin üzerindeki günü kapatmazsa, fiyat 8.800 $ ‘a kadar düşebilir.

1 saatlik grafik, bugünkü reddetmenin 9.200 dolarlık direnç seviyesinin hemen üzerinde olduğunu ve fiyatın cımbızların bahşiş olduğu azalan trend çizgisinin üzerinde olduğunu ve ardından 9,165 dolara düştüğünü gösteriyor. Günlük grafikte RSI hala 50’nin altında, ancak MACD’de çubuklar yavaş yavaş kısaldıkça ve Bitcoin fiyatı daha yüksek düşüklere ulaştıkça histogram kırmızıdan pembeye dönüşüyor. Bu satışların giderek azaldığını göstermektedir. MACD ayrıca yavaş yavaş düzleşir ve sinyal hattına yaklaşır.

Bitcoin Boğaları

Bitcoin şu anda inen kanalın ve 20-MA’nın eğilim çizgisinin altında. Ancak boğalar hacim olarak zirveye çıkarsa, fiyat yüksek hacimli VPVR düğümünün 9,600 $ ‘dan üzerine çıkabilir ve 9,200 ila 9,500 $ aralığını destekleyebilir. 9.400 $ ‘lık kısa vadeli destek başarısız olursa, destek muhtemelen 8.900 $’ a düşecektir. Alıcılar burada alım yapmaya ilgi göstermeye devam ediyor.

Günlük olarak Bollinger Bantları göstergesi zayıf hacme ve zayıflama momentumuna rağmen sıkıştırmanın devam ettiğini gösterir. İşlem aralığı daralıyor. Bunların hepsi oynaklığın artabileceğinin işaretleridir. Riskten kaçan yatırımcılar, uzun veya kısa bir pozisyon açmadan önce dört saatlik veya günlük kapanış 9.400 doların üzerinde bekleyebilirler. Yüksek hacimli VPVR düğümünün üstünde 9.600 $ ‘dan bir koparma satın almak, fiyat 9.800 $ ve 10.000 $’ dan sürekli düştüğü için riskli olabilir.

Uzun pozisyonlar arayan yatırımcılar 8.900 $ ‘lık bir toparlanma, hatta bu kilit desteklerin altında bir düşüş bekliyor olabilirler. Ayılar, muhtemelen bu bölgede olduğu gibi 9.400 $ ve 9.600 $ arasında kısa pozisyonlar açacaktır. Bitcoin fiyatı durgunken, altcoinler biraz yükseldi. Crypto.com Coin (CRO)% 6.62 oranında arttı, Cosmos (ATOM) ve Enjin Coin (ENJ) sırasıyla % 4.20 ve % 12.23 arttı. CoinMarketCap’e göre, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 260.5 milyar $ ‘dır ve Bitcoin’in pazar payı yüzde 64.7’dir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.