Top Categories

Spotlight

today6 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Planlanan Dijital Yuan, Bitcoin İle Değil ABD Doları İle Rekabet Etmek İstiyor

Çin kripto para birimi dijital yuan, Bitcoin'e (BTC) değil ABD dolarına meydan okumaya çalışacak. Çin'de deneyimli bir yatırım bankacısı ve Pekin merkezli Sino Global Capital CEO'su Matthew Graham, yaklaşan dijital para birimi hakkında daha önce bilinenleri analiz etti. Çin hükümetinin yeni teknolojileri ABD dolarının hegemonyasını sarsmak için "güçlü bir fırsat" [...]


Bitcoin 9.000 Doların Altına Düşüyor

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020 2

Background
share close

Bitcoin 9.000 Doların Altına Düşüyor

Dün, Bitcoin (BTC) tekrar 9.000 $ ‘ın altına düşerek günlük en düşük 8.813 $’ a düştü. Pazar lideri kripto para birimi, 24 Haziran’dan bu yana, hareketli ortalamasının (20-MA) altında olduğu gerçeğinden görülebilen önemli bir ivme kaybediyor. Dünkü gerileme, satış hacminde önemli ölçüde yüksekti.

Daha önceki bir analizde tartışıldığı gibi, kripto yatırımcıları şu anda doğrudan 9.000 doların altındaki herhangi bir gerilemeyi geri alıyorlar, bu da 8.800 $ ‘daki son gerilemenin gerçekten de alım alış faizi ile karşılandığı gerçeğiyle doğrulandı. Ancak, ayılar Bitcoin’i bu işaretin altına itmeyi başarabilirse, fiyat 8.325 dolardan 200-MA’nın altına kayabilir. Pazar lideri bu desteği pekiştirememiş olsaydı, 6.800 $ – 7.400 $ aralığında bir düşüş düşünülebilirdi.

bitcoin dolar düşüyor

Küçük Düşüşler

Kripto tüccarları, bu günlerde işlem hacmi genellikle daha düşük olduğu için hafta sonu daha küçük düşüşler görmek için kullanılıyor. Buna ek olarak, büyük yatırımcıların 1.06 milyar dolarlık açık Bitcoin vadeli işlemlerinin bu ay Salı günü sona ermesini beklemesi bekleniyor. Uzman Marcel Pechman’a göre;

“Arama seçeneklerinin çoğu 10.000 ABD Doları veya daha yüksek olanları hedeflediğinden, seçeneklerin süresinin sona ermesi önemli bir etki yaratmadı. Bir önceki günden 1,7 milyar dolarlık açık faizin% 67’si artık geçerli değil; Chicago Ticaret Borsası’ndan (CME)% 70’i ve Deribit’ten% 50’si dahil. Bitcoin vadeli işlemleri, 25 Haziran’da CME ile ilgili sözleşmelerin çoğunun uzatılmasından bu yana biraz farklı bir şekilde sona erdi ve Cuma günü sadece 38 milyon dolarlık vadeli işlemler bıraktı. Bitmex ve Deribit’e olan açık ilgi de sona erdikten sonra değişmedi, bu da açık pozisyonların çoğunun da burada uzandığını gösteriyor. Ancak OKEx’te 860 milyon dolar değerindeki sözleşmelerin neredeyse yarısı sona erdi.”

Bitcoin’e ek olarak, bazı altcoinler de önemli ölçüde kaybetti. Örneğin, Ether (ETH) neredeyse % 4 düşerken, Chainlink (LINK)% 6.42 kaybetti ve Bileşik (COMP) % 13.17 oranında büyük bir eksi yaptı. CoinMarketCap’e göre, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri şu anda 255.7 milyar dolar olup Bitcoin % 65.1 pazar payına sahiptir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.