Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Bitcoin 500 $ düştü! Şimdi Aşağı Doğru Hareketlerin Olasılığı Nedir?

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 2

Background
share close

Bitcoin 500 $ düştü! Şimdi Aşağı Doğru Hareketlerin Olasılığı Nedir?

Topluluktaki bazılarına göre, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto Çarşamba günkü etkinliklerden sonra düşüş eğilimi gösterebilir. BTC, teknik direnç seviyesi testini tekrar 10.000 $ ‘da izledi, madeni para ise yaklaşık 200 $’ ın altında işlem gördü, aniden sadece 15 dakikada yaklaşık 500 $ düştü.

Twitter kullanıcısı Whale Alert, eski bir Bitcoin adresinin aktif hale geldiğini tweetledikten sonra trader’ların neredeyse 9.800 dolardan satıldığı görülüyor. İşlem izleyiciye göre, bir yabancı eski bir Bitcoin adresinden yaklaşık 50 BTC taşıdı. Muhtemelen sahte Bitcoin mucidi Satoshi Nakamoto’ydu. Bu 50 BTC’yi içeren bloğun nonce modeline göre, Şubat 2009’da çıkarıldı.

Nakamoto’nun en büyük kripto balinası olduğuna inanılıyor. Bitcoin’e erken katılımı, mevcut döviz kurlarında yaklaşık 10 milyar dolar değerinde olan yaklaşık 1,1 milyon BTC çıkarmasını sağladı. Bir satışın ilk belirtileri borsadaki payını satabileceği korkusundan geldi. Ancak araştırmalar, yatırımcılara 50 BTC ile ilişkili bloğun nonce modelinin Nakamoto tarafından çıkarılan bloklarla aynı olmadığını hatırlattıktan sonra spekülasyon yavaşladı. Bu, Bitcoin’in kazadan altı saat sonra 9.500 doların üzerine indiğinde daha derin bir düşüşten kaçmasına yardımcı oldu.

Teknik Bir Not Mu?

Veri toplama portalı Messari, Perşembe günü müşterilere Nakamoto hazinesinin yatırımcıları ve yatırımcıları arasındaki korku hakkında bir yazı yazdı;

“Satoshi’nin tahminen 1.1 milyondan fazla jetonu var ve bu paraların Bitcoin fiyatını düşürebilecek bir borsada piyasada satılabileceğinden korku var.”

Ancak teknik bir hata olabilir. Bitcoin fiyatlarındaki ralli, daha önce uzun vadeli azalan trend çizgisinde engellendi. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi seviye, boğa baskısı altında vermeyi reddetti. Nakamoto FUD satışları tetiklemiş olsa da, azalan trend çizgisinin varlığı aşağı hareketi tetiklemiş olabilir.

bitcoin aşağı doğru

Başka Aşağı Doğru Hareket Var Mı?

BTC / USD döviz kuru Çarşamba günü 9.500 doların altında işlem gördü ve azalan trend çizgisini 10.000 dolardan tekrar test ettikten sonra fiyat düşüşünün ilk işaretlerini gösterdi. Aşağı hareket devam ederse, fiyat düşebilir ve 200 günlük hareketli ortalamadan destek alabilir. Aşağı yönlü hedef 8.000 dolara yakın.

Öte yandan, 9.500 dolarlık destek, trader’ların 10.000 dolardan tekrar test etmesine neden olabilir. Bir koparma hareketi, yukarı yönlü hedefi Bitcoin’in YTD’sine 10.500 $ ‘dan yükseltebilir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.