Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Yusuf Berdan Güzel

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


Bir Ayda “Üstel” Boğa Koşusu

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020 3

Background
share close

Bir Ayda “Üstel” Boğa Koşusu

Bu haftanın başlarında zincirleme analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) için yeni bir fiyat modeli yayınladı. Model, geçmiş verilere dayanarak üstel Bitcoin boğa çalışmalarının başlangıcını gösterir. Modele göre, Bitcoin’in resmi bir boğa piyasasına sahip olması sadece bir ay sürebilir.

Temmuz Ayında BTC Boğa Piyasası?

Şubat ayında Bitcoin fiyatı 10.000 dolar civarındaydı. Daha sonra korona virüsü salgını ABD borsasında keskin bir düzeltmeye yol açtı. Analistler, fiyatın da 10.500 $ ‘a düştüğü sırada BTC’de bir gerileme bekliyordular. Bu seviye çok önemli bir direnç. Şaşırtıcı bir şekilde, bitcoin fiyatı hızla 6.000 $ ‘ın altına düştü ve sonunda BitMEX’te yıllık 3.600 $’ a düştü. Bu, 1 milyar doların üzerindeki pozisyonlar kapatıldığından, kripto para piyasasında kaosa neden oldu.

Willy Woo Bitcoin

Woo’ya göre, Bitcoin, koronavirüs pandemisi başladığında boğa piyasasını vurmak üzereydi. Woo’nun önceki dört boğa koşusunun başlangıcını detaylandıran yeni modeli, Bitcoin’in yakında başka bir yükseliş trendine yaklaştığını gösteriyor. Woo açıklamasında;

“Bu üzerinde çalıştığım yeni bir model. Üstel boğa koşusunun başlangıcını gösteriyor. 1) Bitcoin, korona salgını buna son verene kadar bir boğa koşusuna gidiyordu. 2) Bu model belki bir ay daha yükseliş eğilimindeyiz. Belki bir ay içinde. “

Woo’ya göre, Bitcoin fiyatı daha uzun süre sabit kalırsa, bir sonraki salgın yoğunlaşabilir. Buna ek olarak, Bitcoin, bir aydan fazla bir süredir nispeten az volatilite gösterdi ve desteği 9.000 dolardan korudu. Analist şöyle devam etti;

“Bu boğa piyasasını inşa etmek ne kadar uzun sürerse, en yüksek fiyat o kadar yüksek olacaktır. Uzun, istikrarlı bir birikim aşaması eninde sonunda iyi bir şeydir.”

10.500 $ gibi çok yıllı direnç altında uzun bir konsolidasyon süresi genellikle olumlu bir faktör olarak kabul edilir. Bu, alıcıların önemli bir seviyeyi aşmaya çalıştıklarını gösterir, ancak buna karşı satış baskısı yoktur.

Diğer Faktörler Boğa Koşusunu Gösterir

Mart ayından bu yana, Bitcoin oranı büyük bir düzeltme yapılmadan 4.000 $ ‘ın altında bir seviyeye ulaştı. Yatırımcılar anahtar destekleri 5.800 dolar, 6.500 dolar, 8.100 dolar ve 8.600 dolar olarak savundular. Kripto tüccarı Nunya Bizniz’e göre, Bitcoin’in piyasa yapısı son gecekondu mahallelerine rağmen sağlam kaldı. Analist şunları söyledi;

“Yükseliş eğilimi yatay bir düzene girdi ve son zamanlarda bazı düşüşler gördü. Ancak, piyasa yapısı bozulmadan kaldı. Düşükler yükselmeye devam ediyor. Bu kalıp devam ediyor mu?”

Mevcut düzeltmelere rağmen, Bitcoin fiyatının hala yükseliş eğiliminde olduğunu unutmamak önemlidir. Şu anda bir konsolidasyon aşamasında ve durgun olsa bile. Bu yükseliş makro faktörleri ve kilit Bitcoin destek seviyelerinin esnekliği, orta ve uzun vadede güçlü bir boğa piyasası olasılığını arttırmaktadır.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.