Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Binance Kaldıraçlı Tokenları Kaldırıyor

Haberler Haber Takip today29 Mart 2020 7

Background
share close

Binance Kaldıraçlı Tokenları Kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, kaldıraçlı kripto tokenları kaldırmaya karar verdi. Karar, kullanıcılardan karışık tepkilere yol açtı. Bazıları kararı destekledi ve diğerleri kaldıraç belirteçlerinin Binance ile kalmasını istedi.

Kaldıraçlı Kripto Jetonları Nedir Ve Binance Neden Listeden Kaldırdı?

Binance Futures, FTX, Bybit ve BitMEX gibi futures borsalarında, kullanıcılar 125x’e kadar kaldıraçla Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para ticareti yapabilirler.

Bu, bir kullanıcının 100 $ ‘dan 12,500 $’ a kadar sermaye ticareti yapabileceği, esas olarak daha riskli bir ortamda işlem yapmak için borç kullanacağı anlamına gelir. Ancak, yerinde değiş tokuşlarda, kullanıcılar yalnızca kripto varlıkları satın alabilir veya satabilir. Kullanıcılar daha yüksek bir ödül için ek risk almak üzere sermaye ödünç alamaz veya kaldıraç kullanamazlar.

Binance Kaldıraç

Kaldıraç kripto tokenleri bir vadeli işlem sözleşmesinin ve yüksek kaldıraç ticaretinin faydalarını tamamlar. Kullanıcıların bir kripto varlığının kaldıraçlı bir sürümünü satın almalarına izin verir ve fiyat yükselirse veya azalırsa kaldıraç getiriyi artırır. Binance’ın yerel kripto para birimine örneğin Binance Coin (BNB) denir. Binance madalyonun fiyatı 12 dolardan 13.2 dolara yükselirse, yüzde 10 artacak ve yatırımcı yüzde 10 net getiri elde edecekti.

Binance’de BNBBEAR ve BNBBULL olarak adlandırılan borç finansmanı ile desteklenen bir BNB jetonu, geliri üç katına çıkarıyor. Bu, BNB’nin fiyatı yüzde 10 artarsa, kaldıraçlı tokende ticarette net kayıp veya kazancın üç kat daha yüksek olacağı anlamına gelir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 29 Mart’ta Binance’ın kaldıraçlı kripto jetonlarını listelemeyi bırakacağını söyledi çünkü birçok kullanıcı jetonları tam olarak anlamıyor. Zhao, kaldıraçlı kripto tokenlerinin Binance’e önemli bir hacim getirdiğini ve “işletmenin onları dolaşımdan çıkarmasının kötü olacağını” vurguladı, ancak şirket kullanıcılarını koruma kararı aldı.

Kullanıcılar Tepki Verdi

Zhao Twitter’da, kaldıraçlı kripto tokenlerinin Binance’de yeniden listelenmesini talep eden kullanıcılardan gelen yorumlarla dolup taştı. Yüksek hacimleri nedeniyle, kaldıraçlı kripto tokenleri günlük olarak birçok aktif kullanıcı tarafından işlem gördü.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.