Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


Bag Holder Nedir?

Teknik Yusuf Berdan Güzel today12 Şubat 2020 6

Background
share close

Bag Holder Nedir?

Bag holder ifadesi kripto para dünyasında zaman zaman kullanılır ve bazı zamanlar çok daha popüler olur. “Çantalık, çanta tutucu” gibi anlamlara gelen kelime gurubu; bir kripto para biriminin fiyatları hızla düşerken ya da düşmüşken dahi onu elinde tutmaya devam eden yatırımcılar için kullanılır. Bu, finans piyasalarının pek alışkın olmadığı bir durumdur. Çünkü bir yatırımcı çöküşü hissedebildiği andan itibaren bir an önce sistemden çıkmayı, yatırım aracını değiştirmeyi tercih eder. İşin doğası budur. Fakat bag holder kripto paranın değersizleşmesini beklemesine rağmen inatla elindeki parayı tutmak ister. Bu yüzden de ona çanta tutucu adı verilir.

altcoin fiyatları

Bir Kişi Niçin Bag Holder Neden Olur?

Bag holder kavramıyla akla gelen sorulardan birisi bir kişinin neden bag holder olmayı seçtiğidir. Çünkü torba sahibi yatırımlarını tamamen değersiz olana kadar sürdüren birisidir. Bunun için çeşitli gerekçeleri olabilir. Fakat en yaygın nedenlerden biri, kripto paranın azalan değerinin nereye kadar azalacağının ve sonrasında çıkışa geçip geçmeyeceği, geçer ise hangi noktaya kadar çıkacağının bilinmezliğidir. Düşük performans gösteren değerler dahi gerçekten düşük performans gösterdiğini dahi bilmeden yatırımcılar tarafından elde tutulabilir. Bu farkındalık geçmişte pek çok yatırımcıya büyük zararlar vermiştir. Bu çeşitli paraların trend olduğu dönemlerde ve sonrasında dahi sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Hatta birçok yatırımcı, değer düşüklüğü yaşayan yatırım araçlarını satmanın başlangıçta zayıf bir yatırım kararı olduğunu kabul ederler ve bunu istenmeyen bir durum olarak görürler.

Bitcoin Değişimi

Bag Holder Durumu Nasıl Engellenebilir?

Bag holder insan psikolojisiyle de yakından ilişkili. Birçok yatırımcı fiyatları inen kripto paraları satma eğiliminde olurken fiyatları inen kripto paralarını ısrarla koruyanlarda olabiliyor. Bunun nedeni çoğu zaman daha fazla kaybetmekten korkmalarıdır. Yatırımcıları satmaya kararsız kıldıran bir psikolojik durum söz konusudur.

Bag holder kişiler daha çok bir kripto paranın büyük düşün yaşamaya başladığı ya da büyük bir düşüş gerçekleştiği zamanlarda günceme gelir. Çoğu zaman tereddüt içerisinde kalan kişilerin yaşadığı bu durum, genel olarak daha fazla kayıpla neticelenir. Tam da bu noktada doğru tüyoları veren finans yatırım danışmanlarının gerekliliği anlaşılır.

Yazar: Yusuf Berdan Güzel

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today12 Şubat 2020

  • 12
close

Teknik Yusuf Berdan Güzel

Arbitraj Nedir?

Arbitraj, bir ekonomik terimidir ve sadece kripto para piyasasıyla değil, bütün finans piyasalarında kullanılan bir ifadedir. Bir varlığın başka piyasalardaki fiyatları arasındaki farktan yararlanarak daha düşük fiyatlandırıldığı piyasadan alıp daha ...


Benzer Yazılar

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.