Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


BAE, Korona Eğrisini Düzleştirmek için Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 1

Background
share close

BAE, Korona Eğrisini Düzleştirmek için Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Blockchain bugünlerde neredeyse her şeye doğru yol alıyor. Bankacılıktan sağlık sigortasına, hatta büyüyen çiçeklere kadar, teknoloji çoğu kişi tarafından herkese uyan tek bir boyutta konumlandırılmıştır. Şimdi, devam etmekte olan COVID-19 salgını, dünyadaki ülkelerin yayılmayı önlemek için yeni yollar aramasına neden oluyor. Bazı ülkeler sıtma ilaçlarını tavsiye ederken, bazıları blok zincirine dönüyor.

Herkes Blockchain’e Dönüyor

Dubai merkezli başlangıç ​​inkübatörü In5’ten gelen girişimciler, BAE nüfusunun refahını sağlamak için 3D baskı ve robotik ile birlikte blockchain teknolojisini kullanıyor. Blockchain, tıbbi ve temel kaynakların dağıtımına ve izlenmesine giden yolu buldu. Teknolojiyi kullanan bir hasta tanımlama platformu olan 5 destekli Liber Health, hasta verilerini tanımak için temassız bir sistem yarattı. Liber, yöntemini, mikropları temas yoluyla yayması muhtemel parmak izi tarayıcıları gibi cihazları kullananlar gibi, piyasadaki diğerlerinden daha güvenli. CEO Syed Abrar Ahmed yerel yayın Emirates 247 ile şu konuda konuştu;

“Platform, denetlenebilir sağlık verilerinin eksikliğinden kaynaklanan tıbbi hatalar nedeniyle binlerce patent hayatını kaybedebilir.”

Liber’ın mevcut tüm elektronik tıbbi kayıt (EMR) sistemi ve dünyadaki sağlık uygulamaları ile uyumlu ve ölçeklenebilir olduğunu da ekledi. Girişim ayrıca, Liber’ın platformunu kullanımlarına dahil etmek isteyen özel ve kamu kuruluşlarıyla da görüşmelerde bulunuyor. Bu arada, 3Dinova gibi diğer girişimler, insanların dirsekleriyle çalışabilecek yüz maskeleri ve kapı kolları oluşturmak için 3D baskı kullanıyor ve potansiyel olarak kirlenmiş yüzeylerle el temasını en aza indirgemek için esrarengiz bir çözümde.

BAE Korona Blockchain

BAE, kripto ve blockchain girişimleri için karışık bir çanta oldu. Hükümeti, resmi evrakları dijital platformlarla değiştirmek ve kurcalamaya dayanıklı tıbbi verilerin depolanması gibi daha önce çeşitli projeler için blockchain’den yararlandı. Ülkedeki kripto odaklı projeler, sınır ötesi transferler için RippleNet ile ortaklık kurmayı ve bir dijital iş kayıt platformu oluşturmak için Ethereum ve Hyperledger kullanımını içeriyor. Yukarıdakilere rağmen, henüz blockchain teknolojisi veya kripto para birimleri için bir mevzuat mevcut değildir ve hükümet bu tür düzenlemeleri geliştirdiğini iddia etse de, 2020’den beri piyasada kesin bir şey yoktur.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.