Top Categories

Spotlight

today26 Ekim 2020

Haberler Haber Takip

Usta Analistten Önemli Yatırım Tavsiyesi: Bu 5 Altcoin Yakın Zamanda Yükselecek!

Kripto paralar konusunda uzman isimlerden biri olan Crypto Rand, altcoinler ile ilgili önemli tavsiyeler verdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın da aralarında olduğu 5 altcoinle ilgili yükseliş tahminini söyledi. İşte Crypto Rand’ın tahminlerine göre patlama yaşanacak 5 altcoin… Kripto para piyasaları dünyanın her yerinden ilgiyle takip edilirken, birçok kişi de [...]


Avusturya’da 2.500’den Fazla Satıcı Bitcoin, Ether ve Dash’de Ödemeleri Kabul Etmeye Başlayacak

Haberler Haber Takip today6 Temmuz 2020 19

Background
share close

Avusturya’da 2.500’den Fazla Satıcı Bitcoin, Ether ve Dash’de Ödemeleri Kabul Etmeye Başlayacak

2020 yazından itibaren, Avusturyalılar büyük bir Avusturya mobil şebeke operatörü olan A1 Payment kullanarak bitcoin (BTC), eter (ETH) veya dash (DASH) gibi popüler kripto para birimlerini 2,500’den fazla kabulde sorunsuz bir şekilde geçirebilecekler.

Kriptoyu 2.500’den Fazla Mağazada Harcayın

2 Temmuz 2020’de Avusturyalı fintech firması Salamantex, Kripto Ödeme Servis Yazılımını A1’in Ödeme platformuna entegre ettiğini açıkladı. Bu entegrasyon, 2.500’den fazla mağazadaki satıcıların yakında kredi kartı veya nakit yerine BTC, ETH, DASH kabul etmeye başlayacağı anlamına geliyor. Özellikle, kripto ödeme sistemi seçilen A1 mağazalarında birkaç ay süren başarılı bir deneme sürecinden geçti.

Avusturya Bitcoin

COVID-19 salgınının başlaması, nakit ödemelere daha az güvenmek anlamına geliyordu. Bu aslında insanların herhangi bir fiziksel unsuru içermeyen dijital ödemeler gibi alternatif ödeme yöntemlerine geçmesine yol açtı. Şimdi, Salamantex’in kripto ödeme çözümünü benimseyen Avusturyalı tüccarlar, müşterilerin kripto para birimleri ile ödeme yapmalarını sağlayarak nakitsiz ödeme seçeneği ekleyecek. Müşteri tarafından kullanılan ödeme yöntemine bakılmaksızın, satıcı herhangi bir döviz kuru veya kur riski için endişe etmeden satın alma fiyatını Euro olarak alacaktır. Gelişme hakkında yorum yapan Salamantex, COO’dan Markus Pejacsevich şunları söyledi;

“Amacımız, kasada dijital para birimleri ile ödemeyi onlarca yıldır kredi kartlarıyla alışkın olduğumuz kadar kolay ve doğal hale getirmektir. A1 ile, tıpkı bizim gibi geleceğin bu ödeme sistemine ikna olan ve dijital varlıklarla ödemeyi geniş kitlelere erişilebilir kılmak için çalışan Avusturya çapında bir dağıtım için bir ortağımız var. Kripto para birimlerinin kabulü yeni varlıklı müşteri grupları açar ve tüccarların kendilerini sektörlerinde öncü olarak konumlandırmasını sağlar. ”

Yasal Destek ve Genişleme Planları

Salamantex, Avusturya mali gözetimi, Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA) altında kayıtlı bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısıdır ve müşteri güvenlik standartlarına ilişkin tüm yasal gereklilikleri karşılamasını sağlar. Fintech firmasının Crypto Payment Service Yazılımı, mevcut ödeme süreçlerine entegre edilmek üzere tasarlanmıştır ve önümüzdeki aylarda ayak izini diğer kripto dostu orta Avrupa ülkelerine genişletmeyi hedefliyor.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.