Top Categories

Spotlight

today13 Ağustos 2020

Teknik Yusuf Berdan Güzel

UASF ve UAHF Nedir? Farkları Neler?

UASF ve UAHF kripto para borsalarıyla ilgilenenlerin en sık karşılaştıkları terimlerden ikisini oluşturuyor. Özellikle yaz aylarında yapılan açıklamayla bu terimler borsalarda daha çok öne çıktı. İlk olarak UASF ve UAHF ifadelerinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse, UASF, kullanıcı aktivasyonu yumuşak soft fork demektir. Dolayısıyla tam haldeki düğümler tarafından belirlenmiş bir mekanizmadır [...]


Avrupa Ödeme Platformu SIA, Quant Network İle İşbirliği Yapacak

Haberler Haber Takip today29 Haziran 2020 2

Background
share close

Avrupa Ödeme Platformu SIA, Quant Network İle İşbirliği Yapacak

Avrupa ödeme platformu SIA, finans kurumları için blockchain birlikte çalışabilirlik çözümleri sunmak için Quant Network ile işbirliği yapıyor. SIA’ya göre, Avrupa ödeme hizmetleri şirketi SIA ve İngiliz teknoloji şirketi Quant Network, farklı protokoller arasında çapraz zincirler arası birlikte çalışabilirliği test etti.

SIA Quant Network

SIA ve Quant Network İş Birliği

SIA ve Quant Network ilk ortaklığını 5 Haziran’da açıkladılar. Bu ortaklığın bir parçası olarak, şirketler bankalar ve finans kurumları için platformlar arası uygulamalar ve hizmetler üzerinde çalışmaktadır. Amaç, Quant Network’ün blockchain işletim sistemi Overledger’ı SIA’nın SIAchain altyapısına entegre etmek ve birlikte çalışabilirliği sağlamaktır. Bu, blockchain entegrasyonu söz konusu olduğunda finansal kurumların karşılaştığı zorluklara çözümler sunmalıdır. Her iki şirket de Overledger teknolojisini SIAchain’e entegre edebildi ve onaylı blockchain faaliyetlerine köprü kurabildi. SIA’ya göre, bu kimlik doğrulama, ödemeler ve kimlik doğrulama gibi platformlar arası uygulamaları mümkün kılacaktır.

Şu anda SIAchain’de, R3’ten Corda’da ve özel Ethereum ağlarında daha fazla test yürütülüyor. Quant Network ve SIA bu çapraz blok zincir çözümünü pazara getirmek ve diğer kullanım durumlarını bulmak istiyor. SIAchain, SIAnet içinde 570 Avrupa ağ düğümü kullanan özel bir altyapıdır. Proje, blockchain teknolojisine dayalı yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi ve uygulanmasında finansal kurumları, şirketleri ve kamu idarelerini desteklemektedir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.