Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


Asya Ülkeleri İçin Yeni Bir Stablecoin

Haberler Haber Takip today22 Mayıs 2020 1

Background
share close

Asya Ülkeleri İçin Yeni Bir Stablecoin

Çin şu anda birkaç Asya para birimiyle çalışan yeni bir stabilcoin öneriyor. Bu fiat para birimlerinden bazıları Japon yeni, Kore won, Hong Kong doları ve Çin yuanı. Bu teklif, bu ülkeler arasındaki ticareti arttırmayı ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Asya Ülkeleri Stablecoin Talebi

ChainNews’in çevrilmiş bir versiyonuna göre, Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansı üyelerinden Shen Nanpeng, birçok Asya ülkesinden gelen paralarla desteklenen bu istikrarlı parayı yaratabileceklerini belirtti. Shen Nanpeng’in aynı zamanda Sequoia Capital’de küresel bir yönetici ortak olduğunu belirtmek gerekir. Stablecoins, Tether (USDT) ‘nin en ünlüsü olduğu için tüm dünyada genişliyor. Binance ve Coinbase, sırasıyla Binance USD (BUSD) ve USD Coin (USDC) olarak adlandırılan stabilcoinlerini de yarattı. Piyasadaki diğer stabil paralar arasında DAI, Paxos Standard (PAX) ve hatta TrueUSD (TUSD) bulunur.

Asya Ülkeleri Stablecoin

Ülkeler arasında paylaşılan bir sabit paraya sahip olmak, ihracatçıların ve ithalatçıların diğer ülkelerden şirketler tarafından sağlanabilecek mal ve hizmetler için ödeme yapması daha kolay olabilir. Geçmişte, Facebook’un farklı ülkelerden para birimlerinin desteklediği bir sabit para yaratmayı nasıl amaçladığını duyduk. Bununla birlikte, bu teklif şu anda beklemededir. Çin tarafından önerilen stabilcoin ile sınır ötesi transferleri daha kolay hale getirmek mümkün olabilir. Bunun, para gönderme ve alma maliyetleri ve ödeme süreleri üzerinde kesinlikle olumlu bir etkisi olacaktır. Ayrıca, tüm dünyada genişleyen korona virüs krizinden sonra yerel ekonomileri canlandırmak için harika bir yol olabilir.

Çin’in 2017 yılından bu yana kendi Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) üzerinde çalışmakta olduğunu belirtmek gerekir. Ana hedef, ülkenin para politikasını daha etkili hale getirmek ve piyasadaki katılımcılara daha iyi ödeme çözümleri sunmaktır. Ayrıca rapor, farklı ülkelerle dijital para birimi yaratma teklifinin Çin ve merkez bankası dijital para birimi için de bir “test örneği” olabileceğini gösteriyor. Şu anda Çin’in CBDC’nin kalkınma aşamaları hakkında daha fazla bilgi yok. Bununla birlikte, bu para biriminin nasıl çalışacağını görmek ilginç olabilir. Ukrayna, İsveç veya Uruguay dahil olmak üzere diğer ülkeler de CBDC’ler üzerinde çalışıyor. Diğer uluslar, CBDC’nin yaratılmasıyla bağlantılı olabilecek. Hem olumlu hem de olumsuz etkileri araştırıyorlar.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today22 Mayıs 2020

close

Haberler Haber Takip

Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak?

Birkaç gün önce, trader’lar Bitcoin’in 10.000 dolarlık fiyatı aşmasını bekliyorlardı. Şimdi kripto para birimi 9.000 dolardan işlem görüyor ve boğalar neredeyse sekiz haftalık kazanımların ardından ivmeyi sürdüremediğinden çöküyor. Bitcoin dün ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.