Top Categories

Spotlight

today2 Nisan 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin Fiyatı 7.000 Doların Üzerine Çıktı

Son zamanlarda Bitcoin'in satılması ile kripto para birimi şimdi 7.000 dolarlık puanı geçtiği için son derece kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. Analistlerin boğaların şu anda ayılar karşısında bir avantajı olduğuna inanmaları önemlidir, çünkü son fiyat hareketi yükselişli bir teknik oluşum yaratmıştır. Bir analiste göre, bu oluşum BTC'nin “tam boğa moduna” girmesine [...]


Apple dApps Uygulamalarını Kaldırıyor

Haberler Haber Takip today30 Aralık 2019 1

Background
share close

Apple, Marketten Coinbase Tarayıcı Uygulamasını Kaldırdı

Dün Samsung telefonlarda TRON tabanlı uygulamalara yer vereceği haberinden sonra IOS dünyasında Ethereum tabanlı mobil tarayıcı Coinbase Browser uygulamasını markette yayından kaldırdı. Geçtiğimiz gün aynı işlem Android tarafında Play Store için uygulanmıştı. Her iki markette uygulaması kalkan Amerika’nın en büyük kripto borsalarından Coinbase yöneticisi konu ile ilgili birtakım açıklamalar yaptı. Açıklamasında; Burada bulunmamın sebebi marketlerden kaldırılan uygulamamız olduğunu söylemek oldukça talihsiz bir durumun göstergesi. Apple, izlediğimiz kadarıyla uygulamamızı kaldırıyor. dApps uygulamaları için bu durum oldukça sıkıntılı. İlerleyen günlerde diğer kripto blok zinciri ile eşleşen uygulamaların da kaldırılabileceğini düşünüyoruz. Bu durum ekosistem için oldukça büyük tehdit oluşturuyor. Sözlerini söyledi.

Açıklamalarına devam eden yönetici Apple kullanıcılarından fedakârlık yapmalarını isteyerek bu uygulamalara izin vermesi gerektiğinin altını çizerek düşüncesini, finans alanında yapılan bu yenilikler oldukça büyük ve çok taze. Bu konuda gerek uygulama geliştirenler olsun gerek uygulamaları kullananlar olsun milyonlarca dolar büyüklüğünde kripto para birimine sahipler ve bu uygulamalar aracılığıyla kullanım sağlıyorlar. Lakin bu konuda mağaza katı politikalarını kullanmaya devam ediyor. Sözlerini söyleyerek tehlikenin boyutlarına dikkat çekti.

Kripto Paraya ve Uygulamalarına Karşı Bir Eylemdir

Konu ile ilgili açıklamalar ardı ardına devam ederken uygulamaların kaldırılma sebebi olarak mobil madencilik gösterildi. Uygulaması Android işletim sistemi ve Play Store’da kaldırılan MetaMask, Android için mobil madencilik yok artık. Şeklinde tweet atarken sosyal medyada oldukça ünlü olan Omar Bham adlı kripto para fenomeni, Youtube videolarının silinmesinin bu olayla bağlantılı olduğunu Google ve Apple ile rekabet halinde olduklarını bu nedenle ilerleyen süreçte kripto para uygulamalarına yönelik sansür eylemlerini sık sık beklediklerini belirtti.

İşin marketler yönünden baktığımız zaman mobil madencilik uygulamalarına izin vermeyişlerinde sebep olarak telefon üreticilerinin bu konudaki direktifleri ve mevcut teknoloji durumu söz konusu olabilir. Bir telefonda madencilik yapılırken telefonun çok hızlı batarya bitme problemleri, telefon donanımının yetersiz olması ve erime ya da aşırı ısınma gibi problemlerin ortaya çıkması marka değerine zarar vereceği ihtimal olarak düşünüldüğünden önlenmiş olabilir.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

today30 Aralık 2019

  • 4
close

Haberler Haber Takip

RİPPLE cto’su Schwartz’dan XRP açıklaması

Dünyanın en büyük Blockchain şirketlerinden olarak gösterilen Ripple yakın bir tarihte çeşitli finans kurumlarına yüklü miktarlarda XRP satması ile dikkatleri üzerine çekmiş ve Ripple’ın bu politikası yoğun tepkilere neden olmuştu. ...

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.