Top Categories

Spotlight

today7 Temmuz 2020

Haberler Haber Takip

Kripto Pazarı İyileştikçe Chainlink % 15’in Üzerinde Yükseldi

Kripto para piyasası son 24 saat içinde yükseldi ve birkaç kripto para birimi büyüdü ve genişledi. Yükselen paralardan biri % 15'in üzerinde büyüyen Chainlink (LINK). Kripto para birimlerinin çoğu % 3 ile % 5 arasında büyüdü. Tüm kripto para piyasası 6 Temmuz'da daha da yükseldi ve Chainlink açık bir lider [...]


Ankete Katılanları Yüzde 70’i Bitcoin’in 3.700 $ ‘In Altına Düşeceğine İnanıyor

Haberler Haber Takip today24 Mart 2020 4

Background
share close

Ankete Katılanları Yüzde 70’i Bitcoin’in 3.700 $ ‘In Altına Düşeceğine İnanıyor

2.229 kişilik bir ankette, katılımcıların yaklaşık yüzde 70’i BTC’nin 3.700 $ ‘ın altına düşeceğine inanıyor.

Mart 2020, Bitcoin ve tüm kripto piyasası için çok değişkendi. Kripto para birimi Bitcoin, korona virüsü tüm pazarlarda zarar görmeden önce aylık en yüksek 9,200 dolardı. Sadece bir hafta içinde, BTC çeşitli borsalarda 3.700 dolara düştü, ancak o zamandan beri iyileşti ve şimdi 6.700 dolardan işlem görüyor.

bitcoin tahminleri

Ankete göre, Bitcoin’in henüz dibe vurmadığı söyleniyor. 13 Mart’taki 3.700 dolarlık düşük seviyeden bu yana yaşanan% 80’lik artışa rağmen, çoğunluk hala gelecekte Bitcoin’den yeni fiyat düşüşleri bekliyor. Anket şunları gösterdi:

  • Katılımcıların% 31’i BTC’nin zaten dibe vurduğuna inanıyor.
  • % 36’sı Bitcoin’in 3.700 $ ‘ın altına düşeceğine inanıyor.
  • % 33 bile Bitcoin’in 3.000 doların altına düşeceğini düşünüyor.

En büyük kripto para biriminin 3.000 $ ‘ın altında son kez parabolik fiyat artışının 20.000 $’ ın biraz altına çıkmasından önce Ağustos 2017’de gerçekleşti. COVID-19’un patlak vermesi, büyük bir belirsizlik, panik ve şüphe dönemleri getirdi, bu da sonuçta tüm finansal piyasalarda büyük satışlara yol açtı. Dünyanın önde gelen politikacıları ve sağlık kuruluşları maalesef virüsü tutabilecek ve durduramayacak kadar yakın olduğu için, insanların bu zor durumlarda paraya ihtiyacı olduğu için daha fazla satış beklenmektedir. Bunun ışığında, yatırımcıların Bitcoin fiyatını daha da düşürebilen BTC varlıklarını satmaya devam etmeleri oldukça muhtemeldir.

Olumsuz Tutumlar Korku Ve Açgözlülük Endeksine Yansır

Piyasadaki mevcut ruh halini belirlemek için farklı veri türlerini ölçen ve toplayan popüler Korku ve Açgözlülük Endeksi, mevcut kötümser duyguları doğrulamaktadır. 0’dan (aşırı korku) 100’e (aşırı hırs) sonuç verir.

Son birkaç hafta içinde, zaten “aşırı korku” bölümüne ulaştı. Şu anda 100 puanın 12’sinde, bu yüzden yatırımcılar hala duygusal olarak son derece korkuyor. Ayrıca, toplumdaki genel ruh halinin Bitcoin’in fiyatı hareket ettikçe hızlı değiştiğini belirtmek gerekir. Çoğu insan eğilimi takip eder, ancak bu kesinlikle haklı oldukları anlamına gelmez. Örneğin, Aralık 2019’da, BTC birkaç gün içinde 7.500 dolardan 6.500 dolara düştüğünde, çoğunluk önümüzdeki haftalarda 6.000 doların altına düşeceğine inanıyordu. Bitcoin sadece bu seviyenin altına düşmekle kalmadı, bir aydan az bir sürede 9.000 doların üzerine çıktı.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.