Top Categories

Spotlight

today26 Ekim 2020

Haberler Haber Takip

Usta Analistten Önemli Yatırım Tavsiyesi: Bu 5 Altcoin Yakın Zamanda Yükselecek!

Kripto paralar konusunda uzman isimlerden biri olan Crypto Rand, altcoinler ile ilgili önemli tavsiyeler verdi. Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP)’ın da aralarında olduğu 5 altcoinle ilgili yükseliş tahminini söyledi. İşte Crypto Rand’ın tahminlerine göre patlama yaşanacak 5 altcoin… Kripto para piyasaları dünyanın her yerinden ilgiyle takip edilirken, birçok kişi de [...]


Afrika Bir Kripto Rönesansı Yaşıyor

Haberler Haber Takip today26 Mayıs 2020 7

Background
share close

Afrika Bir Kripto Rönesansı Yaşıyor

Kripto’nun benimsenmesi, Afrika’da kripto sahipliği, ticaret hacmi ve kitle kabulüne yönelik düzenleme noktası olarak önemli ilerleme kaydetmektedir. Arcane Research ve Luno’nun yakın tarihli bir raporu, Uganda, Nijerya, Güney Afrika, Gana ve Kenya’nın Google’da Bitcoin kelimesini aradığı ilk 10 ülke arasında yer aldığını tespit etti.

Rapor kıtayı kripto para birimlerinin girmesi için en umut verici bölge olmasa da tanımlıyor ve Afrika’nın düşük kripto kabulü ve büyük alan olasılığı kombinasyonunu vurguluyor. Şirketler, Afrika’nın genç bir nüfusa, sık sık parasal krizlere ve parasal başarısızlıklara, banka ayrıntılarının hiç olmaması veya hiç olmaması nedeniyle büyük nüfus gruplarına ve pahalı ödeme araçlarına sahip olduğunu vurgulamaktadır.

Afrika Kripto

Güney Afrika Kripto Merkezine Yükseliyor

Nijerya, kıtanın ticaret hacmine uzun süredir hakim olmasına rağmen, raporda % 13 ile Güney Afrika’nın Afrika’daki İnternet kullanıcıları arasında en yüksek kripto para sahipliği veya kullanım yüzdesine sahip olduğunu ve bunu % 11 ile Nijerya izledi. Güney Afrika dünya çapında kripto para piyasalarında beşinci sırada yer alıyor. Güney Afrika, geçen hafta eşler arası bitcoin piyasasında (BTC) yerel bitcoinlerde ikinci en güçlü haftalık hacmine sahipti ve BTC’de yaklaşık 1.65 milyon dolar el değiştirdi.

Geçen hafta ticaret faaliyetlerindeki artış, Güney Afrika’nın toplam P2P hacmi açısından Kenya’yı geçmesine neden oldu. Localbitcoins ve Paxful arasındaki işlem hacmi 1,95 milyon dolardı. Geçen ay, Güney Afrika mali düzenleyicisi, kripto varlıklarının ve sanal para birimleriyle ilgili faaliyetlerin artık düzenleme alanının dışında kalamayacağını iddia eden bir politika belgesi yayınladı.

Afrika’da P2P Hacimleri Artıyor

Nijeryalı P2P ticareti, rekor seviyelerde toparlanarak haftalık 9.2 milyon $ ‘lık kombine ticaret gerçekleştiriyor. Kenya ticareti de son zamanlarda arttı. BTC ve Kenya şilini arasındaki yerel bitcoinlerle işlem yapmak, en güçlü ikinci haftayı üst üste üçüncü kez getirdi.

Fas ve Mısır da geçtiğimiz birkaç hafta içinde rekor ticaret faaliyeti gösterdiler. Kıtadaki hacim büyümesi, Sahra altı Afrika’dan gelen P2P hacminin ilk kez Latin Amerika’nın hacmini aşmasına neden oldu.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.