Top Categories

Spotlight

today28 Şubat 2020

Haberler Haber Takip

Japonya Merkez Bankası Yönetim Kurulu, Dijital Para Birimlerinin Daha İyi Anlaşılmasını İstiyor

Japonya Merkez Bankası temsilcisine göre, merkez bankaları dijital para biriminin sonuçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelidir. Japonya Bankası vali yardımcısı Reay, 27 Şubat'ta Masayoshi Amamiya'ya göre, dijital merkez bankası para birimleri (CBDC'ler) ödemeleri kolaylaştırabilir ve özel nakit akışını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda özel sektör finansal yeniliklerini ve bankalarını durdurabilir;


ABD Ulaştırma Bakanlığı, Ulaşımda Blockchain Araştırmalarını Finanse Ediyor

Haberler Haber Takip today12 Şubat 2020 23

Background
share close

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Ulaşımda Blockchain Araştırmalarını Finanse Ediyor

ABD Ulaştırma Bakanlığı’nın bir parçası olan Federal Karayolu İdaresi (FHWA), 3 Şubat’ta yaptığı açıklamada, daha verimli yol yönetimi için blockchain de dahil olmak üzere üç teknik alanda araştırmaları finanse ettiğini duyurdu. 20 Mart 2020’ye kadar yol yapımını değiştirmek için teklif sunacak herhangi bir şirkete dört milyon ABD dolarına kadar fon sağlanacak. Dört ila altı sözleşme imzalamayı bekliyorlar. FHWA açıklamasında;

Bu program, ülke içindeki yol inşaatının planlanması, tasarımı, inşası, işletilmesi, bakımı ve yönetiminde kullanılan güncel bilgi ve en son bilim ve teknolojiyi destekleyen bilimsel araştırmaları ve çalışmaları desteklemektedir. Stratejik olarak, bu araştırma inovasyon sağlamak ve karayolu trafiğinin etkinliğini önemli ölçüde artırmak için devrimci yaklaşımların, yöntemlerin ve atılımların gerekli gelişimini sağlayacak ve hızlandıracaktır.

Bu, taşımacılığın blockchain teknolojisini denemek isteyen başka bir alan olduğu anlamına gelir. Bu, proje içindeki çeşitli işlevleri yerine getirecektir: Ana odak, araçtan araca ve araçtan altyapıya uygulamalar için güvenli sertifikaların ve karayollarında yeni fiyatlandırmanın yönetilmesidir.

Otomobil Üreticileri Ön Planda

Şu ana kadar, hareketlilik sektörü bu alanı MOBI adı altında araştırmaktadır. Bu, BMW, General Motors ve Ford gibi önde gelen otomotiv şirketlerinin birliğidir. Mobility Open Blockchain Initiative, şu anda araçlar için bir dijital tanımlama sistemini test etmektedir. Orada aracın ömrü, bakım geçmişi ve sahiplik geçmişi bir envanter kitabına, yani blok zincirine kaydedilir. Ayrıca otoyol geçiş ücreti ve otopark ücretlerinin otomatik olarak ödenmesini sağlar.

Ulaştırma Bakanlığı Blockchain

Verilerle İlgili Tekrar Eden Sorun

Ayrıca, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan duyuru kapsamında, verilerin daha etkin bir şekilde organize edilmesine yardımcı olacak projeler de araştırılmaktadır. Böylece hükümet, rota planlama ve çizelgeleme ile ilgili korumalı, anonimleştirilmiş veriler almaktadır. Bu, malların toplanmasını, aktarılmasını ve teslimini de içerir. FHWA’ya göre, güvenliği arttırmak kaçınılmaz. Etkili siyasi ve kamu yatırım kararları için de faydalıdır.

Sürüş Daha Pahalı Olacak Mı?

Şimdiye kadar, bazı otomobil üreticileri ve blockchain şirketleri zaten ücret ödemeleri için dijital cüzdanlar geliştirdi. FHWA buna dayanmaktadır. Karayollarında fiyatları revize etmeyi planlıyor. Blockchain’i kullanarak, trafik yetkilileri kısaca çeşitli dinamik ve açık artırmaya dayalı mekanizmaları müzakere eder. Bu, tıkanıklık riski altında olan yol bölümlerinin kullanımı için olanları da içerir. Yoğun zamanlarda yol kullanma ücreti de tartışılmaktadır. Özellikle bu, büyük ticari araçların geceleri otoyollarda ve işlek yollarda araç kullanmasını teşvik edebilir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.