Top Categories

Spotlight

today28 Mayıs 2020

Haberler Haber Takip

Bitcoin’i önemli 9.200 dolarlık engelin üzerine çıkarıyor

Son birkaç saat içinde, Bitcoin (BTC) 9.200 dolarlık engeli 9.281 dolara atlamayı başardı. % 2.58'lik kazanç özellikle etkileyici değil, ama şimdi önemli direnci kırmaya yetecek kadar güçlüydü. Pazar lideri kripto para birimi 25 Mayıs'ta 8.640 dolara düştüğünden, hisse senedi piyasalarındaki yükselişle birlikte güçlenmesi ile % 7 arttı.


5 Temel Sebep Bitcoin Fiyatı 9.800 Dolar’dan 9.200 Dolar’a Düştü

Haberler Haber Takip today21 Mayıs 2020 1

Background
share close

5 Temel Sebep Bitcoin Fiyatı 9.800 Dolar’dan 9.200 Dolar’a Düştü

BTC fiyatı büyük borsalarda gecelik 9.800 $ ‘dan 9.200 $’ a düştü. Bu, BTC’nin geçen hafta 9.900 $ ile 9.500 $ arasında nispeten düşük volatilite göstermesine rağmen oldu. Fiyatlardaki ani kısa vadeli düşüş genellikle beş ana faktöre bağlanabilir. BitMEX’teki tasfiye yığını, desteğe yakın likidite arayan balinalar, madencilik satışlarında artış ve opsiyon pazarının hızlı büyümesi.

BitMEX’te Basamaklı Tasfiyeler

Son 18 saat içinde yaklaşık 53 milyon dolar değerinde BitMEX uzun vadeli tasfiye edildi. Bu, trader’ların kısa vadede Bitcoin’in fiyatının 10.000 dolarlık direnç seviyesini yeniden kazanmasını beklediğini gösteriyor. Bunun yerine, Bitcoin’in fiyatı güçlü bir satışla 9.800 $ düşerek BTC’yi bir saat içinde yaklaşık 9.300 $ ‘a düşürdü. Yatırımcılar, derin bir çekilme durumunda aktif olarak pozisyonlarını korumaya çalışırken 9.000 dolarlık alanda yüksek bir baskıya sahipler. Kripto para tüccarı Koroush AK şunu yazdı;

“Geçen hafta, 9850 dolar ile 9250 dolar arasında küçük farklılıklar gördük. Eğer iyi ulaşmak istiyorsanız iyi seviyeleri. 9850 $ ‘ın önünde birkaç HTF direnci var, ancak 10500 $’ dan sonra havai fişek görmeliyiz. 9250 $ düşerse, 8000’lerin ortalarında bekliyoruz.”

Nisan 2020’de, Bitcoin’in 5,800 $ ‘dan 7,700 $’ a yükselmesi 38 gün sürdü. Ancak, Bitcoin’in 7,700 $ ‘dan 10,000 $’ a yükselmesi 9 günden az sürdü. Teknik olarak, 7,700 ila 9,100 dolar arasında çok az direnç veya destek var. Tüccarlar, fiyat aralıkları arasındaki zayıf teknik yapı nedeniyle başka bir düşüş eğilimi ile başa çıkmak konusunda ihtiyatlı görünüyorlar.

Satoshi Söylentileri

Bir kişi Şubat 2009’da oluşturulan bir cüzdandan 50 BTC çekti. 50 BTC, ilk bitcoin bloğunun madenciliğinden sadece bir ay sonra çıkarıldı ve insanların Satoshi Nakamoto olup olmadığını tahmin etmelerine neden oldu. Bununla birlikte, Patoshi modelinin olmamasından 2009’da birkaç erken madencinin varlığına kadar, neredeyse tüm veri noktaları gönderenin Satoshi olmadığını gösterdi.

Yetersiz veriler, balinaların piyasadaki oynaklığı artırmak için söylentileri kullanmasını engellemedi. İşlem serbest bırakıldığında, Bitcoin’in fiyatı neredeyse hemen % 5 düştü. Balinalar, düşük destek seviyeleri ile likiditeyi artırmak için büyük olasılıkla satış baskısını arttırdı.

Madencilerin Satışında Artış

ByteTree’ye göre, Madencinin Hadde Envanteri (MRI) % 102.8’dir. MRG yaklaşık % 80’i aşarsa, madencilerin, hesaplamak yerine hesapladıkları BTC’yi sattıklarını gösterir. 20 Mayıs’ta, Bitcoin’in fiyatı 9.200 dolara düştü. Madencilerin yarıya indirdikten sonra 900 BTC’ye kadar maden çıkardıkları göz önüne alındığında, o gün yarattıklarından daha fazla sattılar. Madencilerin 11 Mayıs’ta yarıya inmeden önce daha fazla BTC satma eğilimi, kısa vadede BTC üzerinde satış baskısının devam etmesine yol açabilir.
Tether’in borsalardan çıkışı iki şey öneriyor: pazardaki satıcıların sayısı artıyor ve Çinli alıcıların sayısı azalabilir. Glassnode şunları söyledi;

“USDT para çekme işlemlerinin tüm zamanların en yüksek değeri olan 2.083.37’ye ulaştı. Bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.075.792’ye 30 Nisan 2020’de ulaşıldı.”

Seçenekler Pazarı Büyüyor ve Oynaklığı Artırıyor

Bitcoin opsiyon pazarı hızla büyüyor ve para biriminin açık faizi bir milyar dolar. Uzun süredir devam eden yatırımcılar ve yeni başlayanlar için nispeten kolay olan vadeli işlemlerin ve spot fiyatların aksine, opsiyon sözleşmeleri kavramsal olarak ikisinden daha karmaşıktır. Bu nedenle, seçenekler profesyonel ve tam zamanlı yatırımcılara sıradan yatırımcılara hitap eder.
Seçenekler spot ve vadeli işlemlerin yanı sıra üç büyük pazardan biri olduğundan, BTC’nin oynaklığı ve piyasadaki yatırımcıların çeşitliliği artmaktadır. Yakın gelecekte, seçenekler pazarının BTC’nin fiyat gelişimi üzerinde daha fazla etkisi olması muhtemeldir.

Sitede ve yazılarda mevcut olan bilgiler yatırım tavsiyesi olarak sunulmamıştır. Kullanıcı kendi araştırmasını ve analizini yapmalıdır.

Yazar: Haber Takip

Etiketler: .

Puan:

Önceki Yazı

Yorumlar (0)

Bir Yorum Bırakın

Email Adresiniz Paylaşımda Gözükmeyecektir. İşaretli Alanların Doldurulması Zorunludur.Site Kullanımı Hakkında

Uyarı!

Sitemizde yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildir ve okurlarımızın yatırım ve hareketlerinin sonuçlarından Borsa Blockchain sorumlu değildir.


Blockchain ve Kripto Para Dünyasına Adım Atın

Hakkımızda

Borsa Blockchain 2019 yılından bu yana okuyucularına Blockchain ve Kripto Para Dünyasında gerçekleşen gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Sitemizde yer alan Haber, Analiz ve Teknik yazıları ile kendinizi geliştirebilir ve gündemden haberdar olarak Blockchain dünyasında ilerleyebilirsiniz.


Bize Ulaşın

İletişim

Biz ulaşmak isteyen okurlarımız yukarıda bulunan İletişim sayfasından bizlere rahatlıkla ulaşabilir. Eğer dilerseniz, bizlere iletisim@borsablockchain.com mail adresinden de ulaşabilir, mesajınızı iletebilirsiniz.